Aktuality

4. 3. 2023 Proč využít služby psychologicko-profesního poradce?

Konzultace s odborníkem je osvědčeným postupem, jak zkrátit čas hledáním informací způsobem - pokus a omyl. Ti z vás, kteří službu psychologického poradce využili, přišli například s otázkami: Jak nalézt pracovní uspokojení? Co je potřeba pro to udělat? Co se vyplatí změnit a co když nic měnit nebudu?

Poradce lidé vyhledávají v případě, že potřebují více informací pro své rozhodování při řešení akutních problémů nebo v době, kdy cítí, že nastal čas na změnu. Příkladem je situace, kdy přemýšlíte o „povýšení“ a zajímáte se o funkci, kterou jste nikdy před tím nedělali, jste opatrní a potřebujete se ujistit, zda máte předpoklady pro takovou činnost, abyste „nešlápli vedle“.

Vzhledem k tomu, že se otevřelo velké množství různých rekvalifikačních kurzů či dálkového studia, poradce vyhledávají i dospělí, kteří zvažují specializační studium a nechtěli by ve svém věku neefektivně investovat čas a peníze do zaměření, ve kterém se těžko budou realizovat, nebo mají obavy, zda studium vůbec zvládnou a nebude pro ně velkou zátěží.

Zvláštní skupinu lidí, kteří využívají profesního poradenství, jsou ti, kteří nechtějí zdánlivě nic „velkého“ měnit (i když právě oni uskutečňují nejpřevratnější změny) a mají chuť na sobě pracovat, proto hledají výzvy pro vlastní růst.

Jaké metody jsou prioritně při konzultaci využity?

Při konzultaci, týkající se profesního poradenství, je využito moderní metody, která vychází z Barvově slovních asociací (BSA). Velkou výhodou je, že podklady pro konzultaci si můžete vytvořit v klidu domova za pomoci výpočetní techniky. Výstupy jsou názorné v podobě grafů a mapy slov, takže pro vás nebude těžké se v nich zorientovat. Jelikož se jednotlivé položky nemění, lze po čase porovnat hodnoty před a po změně.

Protože poradce nežije váš život, bude pouze v roli průvodce a vaším úkolem bude přidělit zjištěným výsledkům vlastní význam, který má hodnotu pro vaši práci, vztahy, pro sebepoznání.

Co všechno se při konzultaci dozvím?

Základem je odpověď na otázky, které vás nejvíce trápí. Takže se může každý dozvědět něco jiného, záleží na tom, co kdo potřebuje.

Obecně lze říci, že s využitím moderní diagnostiky se například podíváte na to, jak hospodaříte se svojí energii, zda postoj, který zaujímáte vám něco přináší nebo je kontraproduktivní a nastal čas na jeho změnu. Budete konfrontování se svými „strašáky, nedostatky“, ale i se svými silnými stránkami, na které se můžete zpravidla spolehnout a v životě vám pomáhají. Získáte zcela konkrétní informace, na čem je třeba pracovat a zda již nastal čas pro změnu.

Při konzultaci je využito i další metody, kterou je zkoumání písemného projevu – grafologie, proto je vhodné předložit profesnímu poradci vzorek vlastního rukopisu – nejlépe vzniklý za jiným účelem než za účelem profesního poradenství.

Patří informace z konzultací mezi důvěrné?

Všechny informace jsou věcí klienta a poradce, patří tedy mezi důvěrné informace a nejsou proto sdělované třetím osobám. Pokud se rozhodnete, že vám lépe poslouží písemně zpracovaný výstup – Profesní profil – např. jako podklad pro budoucího zaměstnavatele, můžete si jej nechat vypracovat a poté s ním nakládat dle vlastního uvážení, i tento dokument nese však označení „Důvěrné“.

Nabízíme Vám možnost využít službu psychologicko-profesního poradenství především v případě, že máte chuť a považujete za moudré využít konzultaci s odborníkem jako způsob rychlého získání informací pro vaše rozhodování.

Irena Vašátková

23. 11. 2023 Nejaktuálnější pracovní pozice

- ekonom/ka společnosti - Trutnov

- servisní technik - Náchod

- asistent/ka prodeje - Náchod

- hlavní účetní - Náchod

- elektronik/čka - Hronov

- projektový technolog/technoložka - Náchod

24. 5. 2018 GDPR

Od 25.5.2018 pracujeme v souladu s GDPR

4. 3. 2023 Proč využít služby psychologicko-profesního poradce?

Konzultace s odborníkem je osvědčeným postupem, jak zkrátit čas hledáním informací způsobem - pokus a omyl. Ti z vás, kteří službu psychologického poradce využili, přišli například s otázkami: Jak nalézt pracovní uspokojení? Co je potřeba pro to udělat? Co se vyplatí…

22. 9. 2023 Kam jít na školu?

V tomto čase je většina studentů postavena před problém, jakou školu si vybrat. Naše agentura nabízí pomoc pro ty, kteří si nejsou jistí svojí volbou a potřebují více informací. Prostřednictvím profesního poradenství se mladí lidé o sobě dozvědí, nejen jaké mají…

24. 5. 2023 Jak na řízení pracovního týmu ...

Mám vlastní tým, ale hrozně se „nadřu“

Zadání manažera pro personálního psychologa:

„Mám manažerské vzdělání tj. znalosti, jak pracovat se skupinou, prošel jsem praxí na podobných pozicích, přesto se mi nyní nedaří. Snažím se aplikovat to, co se…